RevoLutioN GaMinG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RevoLutioN GaMinG

Hostname: revolutiongaming.sytes.net
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Tutorial] Cum Modificam Skin-uri

In jos 
AutorMesaj
XtAzZ
Admin
XtAzZ


Mesaje : 153
Data de înscriere : 13/06/2012
Varsta : 25
Localizare : Craiova

[Tutorial] Cum Modificam Skin-uri Empty
MesajSubiect: [Tutorial] Cum Modificam Skin-uri   [Tutorial] Cum Modificam Skin-uri Icon_minitimeMier Iun 13, 2012 11:17 am

Va voi prezenta un tutorial cum puteti motifica un skin in SA:MP!

Primul pas:
În primul şi-n primul rând dacă vrem să modificăm skinuri am nevoie de un program Smile , dacă doriţi să modificaţi skinuri la maşini vă trebuie programul San Andreas Mod Installer (SAMI) (V1.1) iar dacă doriţi să modificaţi skinuri pentru ped's vă trebuie programul IMGTOOL , aceste programe le puneţi în folderul unde este jocul instalat !
Al-doilea pas:
După ce am downloadat programele putem începe treaba Smile
Dacă dorim să modificăm un PED deschidem [1]IMGTOOL dupaia apasăm pe file şi căută-m în folderul de joc următorul: "(Folderul) models » gta3", acum descărcăm nişte skinuri de pe google, acum intrăm pe http://wiki.sa-mp.com/wiki/Category:Skins şi căutăm un skin care să îl modificăm eu am ales "[2]Army" acuma trebuie să ne uităm la "Skin Model Name" şi revenim la IMGTOOL apasăm "Edit » Find"
şi scriem "numele de la skin model name(Ex:army.dff)" dupaia apasăm click dreapta pe "army.dff" şi apasăm "Replace" şi căută-m skinul nostru care l-am downloadat dar extensia să fie ".dff[3]" iară apasăm "Edit » Find" şi acuma căută-m "army.txd" şi facem la fel ca la ".dff" după ce am terminat mergem la "Commands » Rebuild Archive" aşteptă-m şi gata avem skinul instalat
Al treilea pas:
În al doilea pas am învăţat cum modificăm ped's, acuma veţi învăţa cum modificăm maşini !
Deschidem programul San Andreas Mod Installer selectăm "Install a mod" se va deschide o fereastră şi selectaţi "ZIP/RAR File" dupaia apasăm pe "Browse" , skinul pentru maşină care vreţi să îl puneţi trebuie să fie neapărat RAP/ZIP ! Selectăm fişierul dupaia apăsăm continue şi am terminat !

* Atenţie !
** Înainte să puneţi skinuri la ped's faceţi backup la "gta3" !
*** Dacă sunt nelămuriri/întrebări postaţi aici !
Sus In jos
https://clipzone.forumgratuit.ro
 
[Tutorial] Cum Modificam Skin-uri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RevoLutioN GaMinG :: Help Zone-
Mergi direct la: